Szkielet projektu, który da się poznać

Na nadchodzące 6 tygodni mam plan. Potem się zobaczy. Chcę wykorzystując Python (już wkrótce: dlaczego) zbudować prosty system powiadamiania. Cel na koniec kwietnia:

Aplikacja czyta artykuł z jakiejś stronki, porównuje go ze wzorem (tym co lubię) i powiadamia mnie gdy artykuł wydaje się podobny do moich oczekiwań

Teraz mamy tydzień 9. Każdy kolejny będzie kończył się dowodem kolejnego kroku implementacji. Opisuję mniej więcej co jest widoczne na pierwszej liście Trello tu.

Tydzień 10 – szkielet

Powstanie prosty szkielet Skauta wraz testową implementacją. Będzie ona w pełni funkcjonalna ale nie będzie czytać niczego. Będzie zawierać przepływ od początku do końca dnia pracy skauta. Skaut przeczyta coś ze statycznego źródła informacji, porówna i wypluje wynik na konsolę.

Tydzień 11 – czytanie: parsuję element strony WWW

Skaut będzie potrafił przeczytać prosty element. Pójdzie pod stronę i przeczyta wartość elementu. Proste łatwe i przyjemne. Pokażę jak to zrobić bez Scrapy. Ale opowiem też chwilę o Scrapy. Hasło requests.

Tydzień 12 – notatki, Python czyta i pisze do Mongo

Skaut gdy wyrusza drugi i kolejny raz nie chce zanudzać szefa tymi samymi  powiadomieniami.  Musi sobie je gdzieś zapisywać. Może w pliku ale może i w Mongo!

Tydzień 13 – raport, jak wysłać maila albo żądanie?

Gdy skaut natrafi na wpis zgodny z oczekiwaniami szefa (tak to ja!! jestem szefem!) to powinien go powiadomić. Jak? Może mail? Albo SMS? Zobaczymy co okaże się łatwiejsze.

Tydzień 14 – SciKit-Learn, mądrzejemy. Analiza tekstu

Wkroczę wtedy dopiero do clue programu. Analiza tekstu. Tekst który czyta skaut może być podobny do tego co oczekujemy. Zmierzymy to podobieństwo. Zainstalujemy sobie super paczkę do mądrości i odpalimy parę testów.

Tydzień 15 – Raspberry, umieszczamy, odpalamy

Na koniec nasz skaut będzie gotowy do pracy. To będzie już MVP. Menedżer skautów będzie potrafił wysłać naszego skauta do roboty.  Wykorzystując mały komputer którego nazwa rymuje się z maliną 😉

Co potem?  Zobaczymy

 • Projekt bardzo ciekawie się zapowiada. Czekam na kolejne wpisy!
  Powodzenia!

 • Have you ever considered publishing an e-book or
  guest authoring on other blogs? I have a blog based on the same subjects
  you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my readers would enjoy your
  work. If you’re even remotely interested, feel free to send
  me an e-mail.

 • Does your website have a contact page? I’m having problems locating it but, I’d like to send you an email.
  I’ve got some suggestions for your blog you
  might be interested in hearing. Either way, great
  blog and I look forward to seeing it expand over time.

 • Bardzo ciekawy projekt. Powodzenia 🙂