Skaut się integruje, UnitTest i Travis w Pythonie

Testuj go

W językach które nie wymagają statycznej kontroli typów testowanie jest bardzo ważne.  Nikt nie powiedział że Python to tylko brudne skrypty do wyciągania CSVek. Powstają przecież tam biznesowe projekty. Skaut też jest biznesowy.

Piszę testy

Nie wahaj się. Pisz testy. Co ci szkodzi. Pisz testy by sprawdzić czy Twój kod działa. Pisz testy integracyjne by zobaczyć jak to chodzi. Co ci szkodzi. Co ci szkodzi..

Powyższa fraszka (autor znany, marzec 2017) tylko pokazuje jak istotne jest pisanie testów. Nawet jeśli już sprawdzisz co masz sprawdzić to gdy je zostawisz na później zapewnią Ci automatyczną regresję – niczego nie zepsujesz. W Pythonie robisz test tak:

Weźmy na przykład test jak z przykładu powyżej. Jeśli kiedykolwiek zmienisz implementację „Polaka” to test ładnie wskaże Ci na Twoje zmiany.
Ja testów w skaucie będę używał integracyjnie i jednostkowo. Oto przykład jednostkowego testu na misji, czy utworzy nam się prawidłowy czytacz z konfiguracji?

Integruje

Żeby kod był spójny a że w aktualnej fazie projektu nie mogę sobie pozwolić na zatrudnienie testerów i testy regresyjne to mam Travisa. Travis zawsze pomoże. I to za darmo :). Skonfigurowałem go w miarę szybko choć nie było za łatwo bo były literówki. Integruję go wobec wersji 3.4 i 3.5 Pythona. Wersja 3.4 będzie prawdopodobnie docelową wersją dla deploy na moim urządzeniu. A oto konfiguracja:

I tak mam pewność że po każdym komicie będzie sowicie!
Czego wam i sobie życzę, życząc miłego weekendu.